Garden Design Poznań

Osiedle Olszynka 2F/2
62-050 Krosno

http://www.zawojscyogrody.pl/

Garden Design Szczecin

Jasna 5
72-003 Wołczkowo

http://www.zawojscyogrody.pl

Garden Design Warszawa

Dolna 11
00-773 Warszawa

http://www.zawojscyogrody.pl/


Dla wielu osób ogród jest bardzo ważną częścią domu.

W końcu nie ma nic przyjemniejszego od relaksu na tarasie wśród wspaniałych roślin. Jak możemy zadbać o swoje otoczenie?

Aranżacja ogrodów nie należy do najprostszych zadań. Przed zmianą otoczenia naszego domu, powinniśmy ułożyć sobie dokładny plan. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić, warto udać się do specjalnego miejsca. Projektowanie ogrodów Warszawa to wspaniała oferta dla każdego.

Oczywiście na samym początku musimy zadbać o idealny trawnik. Pamiętajmy, aby regularnie go podlewać i podcinać. Nie spodziewajmy się oszałamiających efektów na początku naszej pracy. Rośliny potrzebują w końcu czasu, aby rozrosnąć i rozkwitnąć. Jeśli martwi nas pusty ogród, na początku warto postawić na byliny i kwiaty jednoroczne. Mogą to być np. słoneczniki lub astry nowoangielskie. Rosną one bardzo szybko, więc od razu zapełnią nasz ogród. Warto również zainteresować się pnączami jednorocznymi. Bardzo szybko osiągają one swój właściwy rozmiar i wspaniale ożywią otoczenie. Taka jest m.in. fasola ozdobna. Możemy również zdecydować się na pnącza wieloletnie, które zapewnią wspaniały efekt na długie lata. Mogą to być miliny lub róże pnące. Jeśli zdecydujemy się na żywopłot, musimy go regularnie podcinać. Dzięki temu zapewnimy mu prawidłowy rozrost.

Jeśli dopiero rozpoczynamy projektowanie naszego ogrodu, musimy uzbroić się w cierpliwość. Pożądany efekt możemy uzyskać dopiero po paru latach, ponieważ rośliny wymagają czasu. Pamiętajmy, aby regularnie odżywiać oraz nawadniać kwiaty i trawnik, a z pewnością zapewnimy im długi żywot.

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz