Budując lub remontując dom, zawsze chcemy, by wyglądał on najlepiej jak się tylko da.

Ważna jest dla nas również trwałość wykorzystywanych materiałów. Chcemy, aby służyły nam one przez wiele lat. Chociaż czasem koszty mogą być trochę wyższe, to jednak zwracają się one wtedy, gdy nie musimy nic poprawiać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. 

W takim celu doskonale sprawdzają się luksusowe materiały takie jak granit i marmur. Granit jest kamieniem szlachetnym, który występuje w wielu ładnych odcieniach m.in. czerwonym, czarnym, szarym i zielonym. Kolory te tworzą na kamieniu ciekawe wzory. Jest dość twardy, ale dobry do obróbki. Wtedy można nadać mu jedną z trzech faktur powierzchni: polerowaną, płomieniowaną, lub młotkowaną. Wśród licznych zalet granitu można wymienić to, że jest odporny na ścieranie, zarysowania, a także różnego rodzaju plamy i przebarwienia. Nie straszne mu są także kwasy, wilgoć, czy działania niskich i wysokich temperatur. Jest on niekłopotliwy w konserwacji. Marmur natomiast uważany jest za symbol elegancji i luksusu. Może mieć kolor: zielony, czarny, biały, niebieski, a nawet różowy. 

Jego charakterystyczną cechą jest efekt spękania. Marmur jest bardzo dobry do obróbki: łatwo jest go ciąć, kształtować, szlifować, a także polerować na wysoki połysk. Jest odporny na erozję i działanie wysokich temperatur, jednak nie służą mu trudne warunki atmosferyczne (użyty na zewnątrz szarzeje). Dużą zaletą marmuru jest to, że bardzo ładnie komponuje się np. ze szkłem i metalem. Jeśli zechcemy użyć któregoś z tych kamieni w naszej kuchni, producent blatów marmurowych i granitowych na pewno podpowie nam, co wybrać i jak pielęgnować kamienie. Do pracy najlepiej zatrudnić warszawski zakład kamieniarski, bo stolica słynie z najlepszej obróbki kamieni szlachetnych. Więcej na https://zaklad-kamieniarski.com

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz