Każdy z nas marzy o tym, by mieć własny dom, z widokowym tarasem i ciepłym kominkiem. Wiadomo, że by to osiągnąć, trzeba najpierw dostać w darowiźnie lub kupić odpowiednią działkę, a następnie zacząć budowę.

Tyle tylko, że najpierw powinno się mieć projekt domu. Niestety skorzystanie z usług architekta kosztuje dużo pieniędzy, co tylko podnosi wydatki związane z budową domu. Można wtedy wykorzystać gotowy projekt. Tak się składa, że gotowe projekty domów są dużo tańsze niż takie, które zostały przygotowywane na indywidualne zlecenie kupującego. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, które potem zostaną wydane na przykład na zakup artykułów wyposażenia wnętrz lub po prostu na prace wykończeniowe.

Decydując się na gotowy projekt domu trzeba koniecznie poznać opinie o architekcie. W tym celu warto zajrzeć na jego stronę internetową i poszukać na niej referencji, które wystawili mu klienci. Jeśli opinie o nim są zadowalające, to następnym krokiem jest przejrzenie katalogu, w którym znajdują się projekty jak np I tu zaczyna się problem, ponieważ może nam się podobać wiele projektów, ale trzeba zdecydować się na jeden.

W związku z tym najlepiej jest narysować na kartce wymarzony własny dom, a potem poszukać podobnego wśród projektów. Po znalezieniu go musimy sprawdzić, czy jego wymiary pasują na naszą działkę. Jeżeli tak, to możemy zdecydować się na kupno wybranego projektu. W skład projektu wchodzą zazwyczaj rzuty techniczne, rysunki przekrojów domu, szkice elewacji z każdej strony i wiele innych. Gotowy plan domu to nie kilka luźnych kartek, ale gruba teczka.

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz