Tynk mozaikowy jest innowacyjną powłoką, która składa się z drobnego kruszywa, które jest zatopione w masie żywicznej.

Cechuje się estetycznym wyglądem, odpornością na wpływ złych warunków atmosferycznych oraz urazy mechaniczne.

Gdzie układać tynki mozaikowe Becco?

Na zewnątrz budynku. Tynki mozaikowe nie należą do tanich, nie warto zatem ich używać na całych powierzchniach elewacji, zwykle tam, gdzie można wykorzystać na przykład tynki mineralne, które są zdecydowanie tańsze. Tynki mozajkowe są natomiast wykorzystywane są na cokoły domów jednorodzinnych lub inne dekoracyjne fragmenty wejścia, na przykład mury oporowe, miejsca wokół ościeży albo ściany balkonów. Najczęściej używa się ich do wykańczania powierzchni ogrodzeń wykonanych z betonu.

Wewnątrz budynku. Wykorzystane we wnętrzach tynki mozaikowe zastępują zwykłe lamperie, znane z przedpokojów i klatek schodowych. Można nimi ozdabiać fragmenty ścian w kuchniach czy łazienkach, bo ze względu na wykorzystane w tych tynkach kruszywo rewelacyjnie komponują się z płytkami z ceramiki i kamienia.

Jak to zrobić?
Musimy przygotować tynk. Nakładanie tynków mozaikowych w gruncie rzeczy jest bardzo proste - musimy mieć równe podłoże, pacę stalową i odrobinę zdolności manualnych. Samo przygotowanie tynku przed nałożeniem to jedynie na otwarcie wiadra i przemieszanie jego zawartości.

Po otwarciu wiadra nie zobaczymy koloru, jakiego oczekujemy, lecz siną klejącą masę. Tynki nabierają danej barwy dopiero po wyschnięciu żywicy. Jeśli ktoś nie wierzy, może wypłukać w wodzie kilka ziarenek - kruszywo, które nie będzie zanurzone w żywicy powinno mieć taki kolor, jaki chcieliśmy.

My ze swojej strony polecamy kontakt z firmą Becco - doradzą jaki tynk wybrać

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz

tynk

budowa