Artel spółka cywilna
Drzwi Okna Podłogi
Nenckiego 138
52-212 Wrocław

http://www.artel-art.pl


Każdy chce, aby jego dom odróżniał się od reszty.

Jednak nie każdy może zatrudnić projektanta wnętrz, żeby ten stworzył idealny i unikatowy wystrój. Ale to nie znaczy, że musimy mieć dom taki sam jak wszyscy w okolicy. Wystarczy wprowadzić kilka akcentów, aby zafundować sobie piękny budynek, który nam się będzie długo podobał.

Bardzo ciekawym motywem jest zrobienie wykończeń z innego materiału. Najpopularniejsze są drewno, cegła i kamień. Jest wiele możliwości zastosowania tych materiałów w wykończeniu domu.

Kamieniem czy cegłą najczęściej obkłada się parter domu do wysokości okien. Z kolei przy oknach można zamontować drewniane okiennice, które każdemu budynkowi nadadzą charakteru. Okiennice mogą być proste - z kilkunastu drewnianych listewek lub ozdobne z powycinanymi kształtami jak koła czy serca. Ponadto mogą być na stałe przytwierdzone do ściany lub być ruchome i zamykane na przykład na noc. Z drewna można też zrobić parapety. Pięknie wyglądają też drewniana weranda czy ganek. Jeśli jednak nie mamy w planach takich pomieszczeń, można pomyśleć nad drewnianymi balustradami na balkonie. Też będą wyglądać świetnie.

Drewno nadaje się też idealnie do wykończeń wewnątrz domu. Jest o wiele cieplejszym materiałem niż kamień. Na przykład dla ocieplenia kamiennego kominka często montuje się nad nim drewnianą półkę. Z drewna można też wykonać schody wewnętrzne - zwyczajne, proste lub bardzo ozdobne - kręcone z rzeźbionymi bałwankami i balustradą. Kiedyś była w modzie też boazeria, która sprawiała, że wnętrze robiło się przytulniejsze. Dzisiaj można ją znaleźć w starszych domach, ale niektóre jej wersje są tak piękne, że mimo upływu czasu i zmiany trendów właściciele nie mają zamiaru się jej pozbywać.

W obiektywie

dom

ogród

dekoracja wnętrz